ARTIK BEN DE BURDA'YIIMM! :)))

2013-08-25 21:26:00

dikiş dikmeye başladıımm!! ben de bi burda'cı oldumm!.. 

vayy bee.. benim içimde yetenekli biri varmış! (dikiş konusunda sa :P) hmm.. sanırım ramazan ayı girmeden 1 hafta kadar önceydi.. dikiş makinesi eve girdi ve ben de eskiyen (bana göre) - kulanmadığım kıyafetlerimi didiklemeye başladım.. ooff.. bir güzell kesip biçtim onları.. içimin yağları eridi.. zaten hep bunu istiyordum bir gün bundan şöyle bi şey yaparım belki belki dikiş kursuna falan giderim diyordum.. ama yakın gelecekte bi şey olmıcanı düşünürken bi anda kendimi kalıp kağıdının haritasında boğulurken buldumm.. 

neler mi diktim? haziran ayı dergisinden bir tunik deneyerek ilk sıfır kumaşıma el atmış oldum.. nasıl mı oldu.. ehh fena değil.. beğenildi ;) giyebilrim ;) başka.. sanırım 2. olarak vintage bir kolsuz bluz denemesi yaptım o da yine elimde olan terziye götüreyim de bana bundan bi bolero yapsın diye inim inim inleyerek offlayarak püffleyerek baktığım bir kumaştı.. (evet yıllarca durabilirdi ve benim içimden gelene kadar terziye gideceği günü beklerdi :))) neyse ki kurtuldu.. mu acaba.. çünkü diktim dikmesine de bu haliyle giyilecek gibi değil yani kıyafet gibi değil de astar gibi görünüyor :))) sanırım üzerine hoş spor bi dantel ya süs müs -bakalım ilhamlara açığız- uygulayacağım.. sonraaa.. 3. sırada sanırım (artık hatırlayamıyorum yaşasın! :D) çok sevdiğim ebru desenli fakat sevdiğim kadar kullanmadığım bi eşarptan (eşarp olarak güzel değildi) kısa yelek diktim! ve çok bayıldım.. henüz giyemedim.. elbet bir gün buluşacağızz :))

du bi paragraf yapayım ee ne demişler tebdil-i paragrafta ferahlık vardır.. heh şöyle efil efil 4. yü anlatayım şimdi.. dördüncü olarak da spor bi sörfçü yeleği diktim maaavii kota benziyor ama kot değil :)) tabi bunları kendimde yorumluyo ihtiyaçlarıma göre düzenliyorum.. cep iptali, boy uzatma gibi..

5.sıradan bi gömlek oluverecek sanırkene bir bluza dönüştü.. resimdeki resmi beyaz bi gömlekti halbuki nasıl oldu da öyle oldu hiç anlamadım:))) (bedeni büyük geldi ben de kemer takar şık bi bluz yaparım dedim) kolları da desenli haa.. ;))

nasipte elbiseye niyet edip sonunda bi ceketle karşılaşmak da varmış :D gül kusuru ceketim bana baya sürpriz oldu.. biraz da uzun olabilseydi daha güzel olucaktı ama artık bi şekilde uydurup giyecez..

aaa.. bak unutmadan fularlı balon kollu bluzumdan da bahsedeyim.. çook eski bi kumaştan -güzel bi şey olmaz ama neyse deniyim, en azından öğrenmiş olurum- diyerekten biçip düktüğüm ve modelini çok çok beğendiğim bi bluz.. yeşil, çiçek desenli..mavi yeleğimle giyip enteresan bi uyum yakalamayı düşünüyorum! ;)

haa tabii yaa şifon ceket.. başka bi blogta hazırını gördüm ve bayıldım.. eski elbiselerimi zaten kesmeyi kafaya koymuştum.. mavi elbisemin eteğini kestim ve astarıyla birlikte iki kumaşa döndü :)) evet ya sonra.. şifon dikmek kabusu büyük bi istek ve merakla başladı.. (aramızda kalsın hala bitmedi) bir gün o da bitecek ve giyilecek diye umuyorum :)

bu arada bir iki tadilat yaparak terzi sıkıntılarımı da hafiflettim.. pantolon eteğe pens ve trenckota astar gibi.. şimdi de severek aldığım falan kötü düzeltilen kollarından dolayı giyemediğim tuniğimin kollarına işlem yapacağım ve onu da hayata kazandıracağım inşallah..

0
0
0
Yorum Yaz